jak pierzemy dywany?

Czynności wstępne
Pomiar dywanu. Ocena rodzaju włókien, charakteru zabrudzeń i ewentualnych uszkodzeń.


Trzepanie i odkurzanie
Dywany trzepane są z obu stron oraz odkurzane odkurzaczem firmy Kirby. Odkurzacz KIRBY jest aktualnie liderem jeśli chodzi o skuteczność w oczyszczaniu. Zawarta w nim szczotka oparta na wałku, który obraca się 18.000 obrotów/ min powoduje drganie dywanu skutkujące odczepianiem się brudu. Dopiero tak przygotowany dywan podany jest następnym fazom procesu prania.


Namaczanie
Dywany namaczamy w wodzie dobierając profesjonalną chemię, która wstępnie rozpuszcza zabrudzenia.


Pranie-szorowanie
Specjalny automat szorujący przystosowany do dywanów pierze wierzch i spód (runo, osnowa) aż do osiągnięcia idealnego efektu.


Wirowanie i płukanie
Jako jedyni w okolicy posiadamy specjalną wirówkę do dywanów, która wyposażona jest dodatkowo w opcję płukania z chemii. Dzięki wirowaniu 1200 obr/min i płukaniu usuwane jest 95% wody oraz wszelkie resztki pozostałości chemii i ewentualnego brudu. Płukanie dywanu po wcześniejszym procesie prania to element prawidłowej pielęgnacji dywanów. Jeśli proces płukania i wirowania zostanie pominięty dywany stają się twarde, łamliwe, ulegają deformacji a nie wypłukany detergent przyciąga zabrudzenia.


Suszenie
5% wilgotności dywanu dosuszamy w kilka godzin po praniu, a w razie potrzeby posiadamy (suszarnię) o odpowiedniej temperaturze i wilgotności.


Obróbka końcowa
Jeszcze raz odkurzamy dywan, układamy runo w jednym kierunku i przeprowadzamy dokładną kontrolę jakości. Czysty i suchy dywan pakujemy i odwozimy do klienta pod wskazany adres.